DiyetSağlık

Pirinç Diyeti İle Zayıflama Yöntemi Pirinç Diyeti Ne Kadar Zayıflatıyor?Kaç Kilo Veriliyor?

Pirinç diyeti ile nasıl zayıflanır? Çiğ pirinç diyeti nasıl yapılır? Pirinç diyeti sağlıklı mı? Çiğ pirinç yutarak nasıl zayıflanır? Ne kadar süre pirinç diyeti yapılmalıdır? Pirinç diyeti haftada kaç kilo verdiriyor? .Çiğ pirinç diyeti ile merak edilen herşeyi sizler izin yazımızda birleştirdik, işte detaylar;

Eski çağlardan beri pirinç yutma zayıflama ve sağlık konusunda sürekli kullanılmış bir yöntemdir. Genel anlamda bir çok diyet listesinin yanında bir şeyler yutarak zayıflama yöntemi sıkça tercih edilen bir zayıflama yöntemidir. Pirinç diyeti yapanlar oldukça olumlu sonuçlar almış, çokta memnun kalmışlardır. Her gün pirinç yutmak zayıflatıyor mu? İşte detaylar

pirinç yutarak zayıflama

Piriç Yutarak Zayıflama

Çiğ pirinç yutarak zayıflayanlar oldukça memnun ve çok kolay bir zayıflama yöntemi olduğunu söylüyorlar. Pirinç yutma yönteminde vücut disipline edilip kontrol altına alınıyor bu sebeple kahvaltıda çok kaçırmaktan ve aşırı iştahtan kendimizi korumuş oluyoruz. Bu yöntemde her gün için diyetin kaçıncı günündeysek o kadar adet pirinç kullanıyoruz. Yani pirinç yutarak zayıflama yöntemine karar verdikten sonra 1. gün 1 adet pirinç bir bardak ılık su ile yutulur ve yaklaşık 20 dakika sonra kahvaltı yapılır. Kahvaltıda çok az tüketim yapılır daha sonra gün boyu bol bol su tüketilir ve yavaş yavaş şeker ekmek gibi bol miktarda kalori içeren yiyeceklerden uzak durulur.

Pirinç ile zayıflama diyetimize başladıktan sonra sırasıyla 2. gün 2 adet 3. gün 3 adet çiğ pirinç tanesi bir bardak ılık su ile yutulur. Kaçıncı gündeyseniz o kadar çiğ pirinç tanesini sabah uyandığınızda tüketin. Herkesin merak ettiği bir soru var o da; cig pirinc kilo aldiriri mi? sorusu var. 30 gün boyunca bu diyete devam edilir ve 31. güne gelindiğinde artık birer birer azaltarak bir ay daha pirinç yutmaya devam edilir. örneğin; 31. gün 29 adet 32. gün 28 adet gibi… bu şekilde 2 ay boyunca diyetimizi uyguluyoruz ve artık 2 ayın sonunda her gün pirinç yutmak ile çiğ pirinç yutma diyeti artık sona erer.

Bunun yanında kilo almayı etkileyecek şeylere de dikkat edilmesi gerekir. Örneğin akşam 19.00’dan sonra yemek yemeyi bırakmalıyız, tabii bunun yanına birde sporu eklersek tadından yenmez bir hafta içinde büyük oranda değişimi fark edeceksiniz.

Pirinç yutmak zayıflatıyor mu? Çiğ pirinç yutarak kilo verme yöntemi işe yarıyor mu? Pirinçle zayıflama gerçekten işe yarıyor mu?

Pirinç Yutmak Kaç Kilo Zayıflatıyor?

Zayıflamak için pirinç yutmak yöntemi istikrarlı ve kararlı bir şekilde uygulandığı taktirde 8-14 kiloya kadar zayıflattığı görülmüştür. Daha güzel sonuçlar görebilmek için pirinç diyetini uygularken yediklerinize dikkat etmeli, bol bol su tüketmeli, gece yemek yememeli ve düzenli spor yapmalısınız. dilerseniz bunu 3-4 ay kadar uzatabilirsiniz.

çiğ pirinç yutarak zayıflama diyeti

Pirinç Yutarak Zayıflamanın Zararlı Mı?

Zayıflama diyetlerinde en çok konuşulan durum, yapılan diyetlerinin zararı var mı? yok mu? sorularıdır. Diyetlerin zararları yapılan uygulamalara göre değişmektedir. Bizim asıl konumuz burada çiğ pirinç yutarak zayıflama yöntemidir. Pirinç diyeti ile zayıflamanın zararı yoktur. Yukarıda sizlere anlattığımız pirinç diyetine göre uygularsanız herhangi bir zarar görmezsiniz. Pirinç yutarak zayıflarken gerekli vitaminleri almalıyız. Sadece pirinç ile günü geçirmemek bol su içmek gereklidir.

Pirinç Lapası Diyeti Nedir? Pirinç Lapası Diyeti Ne Kadar Zayıflatıyor?

Son zamanların popüler diyeti haline gelen pirinç diyeti deneyen herkese memnun sonuçlar vermiştir. Pirinç lapasını ilk olarak 1930’lu yıllarda Duke Üniversitesi’nde çalışan Doktor Walter Kempner tarafından oluşturulduğu biliniyor. Özellikle böbrekleriyle ilgili sağlık sorunları yaşayan hastalarına yardımcı olmak için bir diyet programı oluşturmaya karar veren Kempner, böbreklerin sağlıkla çalışmasına destek olmak, yüksek kan basıncı sorununu çözmek ve obeziteye çözüm bulmak amacıyla bu pirinç lapası diyetini oluşturuyor.

pirinç lapası ile zayıflama diyeti

Zayıflamada etkili olan ancak toplum tarafından pek bilinmeyen pirinç lapası diyetinin diğer adı da karbonhidrat diyetidir. Karbonhidrat ağırlıklı bir diyet olduğundan dolayı bu diyete başladığınızda proteinli gıdalardan kaçınmalısınız, daha çok sebze meyve ağırlıklı beslenmelisiniz. Tadı çok lezzetli olmasa da çeşitli baharatlar katarak lezzetini arttırabilirsiniz. Diyette pirinç pilavı neredeyse hiçbir doktor tarafından tavsiye edilmese de pirinç lapası diyeti çok rövaşta ve sık tercih edilen bir diyet programıdır.

Bu diyet yöntemi uygulaması biraz zor olduğundan mutlaka bir uzmana danışarak yapılması tavsiye ediliyor.

Tavsiye edilen pirinç lapası diyeti şu şekilde;

Bir kase pirinç yaklaşık 2 kase suda haşlanır.

Sabah: Küçük 1 kase pirinç lapası (Tuz ya da yağ kullanılmamalı, lezzetlendirmek için yerken dilerseniz içine kekik, nane, karabiber gibi baharatlar ilave edebilirsiniz)

Ara öğün: 1 kase katkısız yoğurt ya da 1 porsiyon taze meyve-sebze (Aşırı olmayacak şekilde kuruyemiş tüketilebilir)

Öğlen: Küçük bir kase pirinç lapası, bolca taze ya da haşlanmış sebze, salata

Akşam: Küçük 1 kase pirinç lapası

Ara öğün: 1 kase katkısız yoğurt ya da 1 porsiyon taze meyve-sebze (Aşırı olmayacak şekilde kuruyemiş tüketilebilir)

pirinç lapası diyeti tek ana öğünlü bir diyet olduğundan dolayı hiç ara vermeden devam ettirmek sağlıksız olacaktır. 1.5-2 hafta uyguladıktan sonra 3-4 gün diyete ara vermeniz tavsiye ediliyor. Hızlı sonuç almak istiyorsanız düzenli spor yapmalısınız.

Pirinç Lapası Diyeti Uygulanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pirinç lapası ile diyet yaparken tüketilmesi tavsiye edilmeyen bazı yiyecekler var: Çok şekerli ya da rafine şekerli yiyecekler, sütlü ve beyaz çikolata gibi kakao oranı az, şeker oranı yüksek çikolatalar, maden suyu, ekstra tuz ilave ederek hazırlanan her türlü yiyecek, dondurulmuş gıdalar, kızartmalar, un ve trans yağ içeren yiyecekler uzak durmanız gerekenler arasında.

Pirinç lapası diyeti boyunca kendinizi halsiz hissetmeniz halinde ve çok zorlandığınızda bazı ek gıdalar alabilirsiniz örneğin; haşlanmış fasulye, tahıllı gıdalar, yağsız süt ürünleri, taze sebze ve meyveler.(Hiçbir şekilde tuz kullanılmadan tüketilebilir)

Sağlıklı bireyler tarafından yapılabilecek bir diyet olsa bile bir diyetisyene başvurarak diyeti başlatmanız daha sağlıklı olacaktır. Zor bir diyet programı olduğundan kişiden kişiye etkilenme dereceleri farklılık gösterebilir.

Pirinç yutarak zayıflayanların yorumlarını aşağıda yer alan yorumlar kısmından bulabilirsiniz. Pirinç yutarak zayıflama yorumları Pirinç yutarak zayıflayan var mı? İşte detaylar Çiğ pirinç yemek zayıflatır mı diye sorulduğunda bu makalemizle bunu görmüş oluyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu