Medya

Elmas Ailesi Kimdir? Erdoğan’ın Taksim Camisi’nin Açılışında Teşekkür Ettiği Elmas Ailesi Kimdir?

Taksim Camisi açılışının ardından konuşma yapan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan teşekkür konuşması sırasında özellikle Elmas ailesinden söz etti. Bunun ardından Elmas ailesi çok fazla merak edildi, herkes Elmas ailesinin kim olduğunu ve neler yaptığını araştırmaya başladı. İşte Elmas Ailesi hakkında merak edilen tüm detaylar…

Elmas Ailesi Kimdir? Ziya Altan Elmas Kimdir?

Taksim camisini yaptıran aile olarak bilinen Elmas ailesinden Z. Altan Elmas ve kardeşlerinin (Cem Hakan Elmas, Ufuk Elmas, Atilla Elmas) İstanbul Milletvekilleri olan rahmetli babaları Elaattin Elmas ve amcaları Hayrettin Elmas dönemin başbakanı Turgut Özal’a başvurarak Taksim’e cami yaptırmak istediklerini beyan etmişlerdir. Fakat o dönemin şartlarına göre istekleri olumlu yanıt alamamıştır. Fakat Taksim’e cami yaptırma hayali babadan oğullara aktarılmış ve miras niteliği taşımıştır.

15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Taksim’e cami yapma hedefine kaldığı yerden devam etti. 18 Temmuz’da Kısıklı’da darbe girişimine direnen Türk halkına hitaben “Taksim’e cami yapmanın da vakti geldi” diyerek camii inşasını yeniden canlandırmak isteğini dile getirmişti. Bu açıklamayı izleyen Altan Elmas aile mirasını yerine getirmek amacıyla Taksim’e Cami yapmanın hayali ve tüm maaliyetlerini hayırsever olarak karşılamak üzere harekete geçer. Dönemin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’a mesaj ileterek Taksim Cami’sinin inşasına talip oldu.

Elmas ailesi, aile büyüklerinden devraldığı bu hayali Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla 150 yıllık mirası olan Taksim Cami’sini tamamladı.

Ziya Altan Elmas

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu