Medya

Sancakay Ilım Morgül Kimdir? Survivor Gönüllüler Takımından Sancakay Kaç Yaşında? Nereli? Boyu ve Kilosu Kaç? Burcu ne?

Survivor Sancakay Ilım Morgül Boyu Kilosu Kaç?

Survivor 2021 yarışmacısı olan Sancakay çok merak edilen isimler arasında yer alıyor. Survivor Sancakay kimdir? Morgül aslen nereli? Kaç yaşında? Boyu ve kilosu kaç gibi bilgileri sizler için araştırdık ve yazımızda birleştirdik. İşte merak edilen detaylar…

30 Ocak 1997 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Burcu Kovadır. 25 yaşındadır. Üniversiteye kadar olan hayatının bir kısmını İzmir’de bir kısmını Rize’de geçirmiştir. Daha sonra Rize’de Rus Dili ve Edebiyatı bölümüne başlamış, 2 yıl bu bölümü devam ettirmiştir. Rusça ve İngilizce dillerine hakim olan Sancakay 2. yıldan sonra İstanbul Okan Üniversitesi konservatuvar sınavına girip kazandıktan sonra bu bölümü yarıda bırakarak İstanbul’da eğitim hayatına devam etmiştir. Özel Okan Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro bölümünde halen 4. sınıf öğrencisidir. Teknik Direktör Ünal Karaman’ın yeğenidir.

Survivor gönüllüler takımında yer alan Sancakay youtube videosunda takipçilerinden gelen bazı sorulara şöyle yanıt veriyor: “tiyatrocu olmasaydım Rus Dili ve Edebiyatı bölümüne devam ederdim çünkü dil öğrenmeyi çok seviyorum oradan ayrılırken çok üzüldüm. Rus Dili ve Edebiyatı olmasaydı da Besyo okurdum çünkü sporu çok seviyorum”

Sancakay Futbol’a Nasıl Başladı Nasıl Bıraktı

5 erkek kardeşi olan Morgül futbola başlamasının en büyük nedeni olarak bunu dile getirdi ve küçüklüğünden beri hep futbol oynadığını açıkladı. Teknik Direktör Ünal Karamanı (dayısı) bir idol olarak aldığını ve futbol oynamayı bu yüzden sevdiğini söyledi. Spor hayatına ritmik jimnastikle başlamış, Lise 3’e kadar okuduğu İzmir’de futbol kariyerine giriş yapmıştır. Lise 4’te Rizespor’a transferi gerçekleştirilmiştir. Konservatuvar bölümüne girmesiyle futbolu bırakmıştır.

Müzikle de arası gayet iyi olan Survivor Sancakay gitar çalıyor. Kendi bestelediği şarkılarını da söylediği Hayal Kahvesi Cafe’de vocal olarak sahne alıyor.

Survivor Sancakay’ın adı da çok merak edilenler arasında. Sancakay isminin anlamı “bayrağın sancağa takılması” veya “üstünde ay olan sancak, bayrak”tır.

Kendisini şu 3 kelime ile anlattı;

“Disiplinli, kararlı ve inatçıyımdır.” 2021 Survivor gönüllüer takımında yer alan Sancakay Ilım Morgül iddalı bir yarışmacı gibi gözüküyor. Şimdiden büyük bir kitle onu destekliyor. Kendisine başarılar diliyoruz.

Survivor Sancakay’ın boyu ve kilosu kaç?

Survivor gönüllüler takımında yer alan Sancakay Ilım Morgül’ün boyu 1.68 kilosu ise 57 kg’dır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu